Książka Lisy Genovy „Motyl”

„Wciagająca i poruszająca historia poznawania samej siebie w nowej, zmieniającej sie pod wpływem choroby rzeczywistości. Prawdziwa i szczera do bólu. jest w niej wszystko, co powinniśmy wiedziec o świecie, w jaki wkraczaja osoby, u których zdiagnozowano chorobę Alzheiera. Czytając tę doskonałą książkę, czułam się tak, jak gdybym to ja sama opisywała jedną z historii któregoś z moich pacjentów”. Alicja Sadowska – psycholog, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera”

„Doświadczenie jakim jest choroba Alzheimera, to proces odkrywczy. Czytelnicy, wspólnie z Alice, są przez ten proces zręcznie i realistycznie prowadzeni, począwszy od nurtujących pytań i obaw jakie towarzyszą niewytłumaczalnym problemom z pamięcią, a kończąc na potrzebie zmian w realacjach z rodziną i przyjaciółmi.” Dr Peter Reed, Alzheimer’s Assosiation

„Żałuję,  że nie przeczytałem książki Lisy Genovy zanim umarł mój ojciec, po dziesięciu latach zmagania sie z chorobą Alzheimera. Zrozumiałbym i doceniłbym bardziej, to co działo się w jego zdezorientowanym i wyniszczonym umyśle… Ta książka jest równie ważna, jak i niezwykła, i na pewno pomoże przyszłym pokoleniom, które paraliżuje strach przed tą chorobą”. Phil Bolsta, autor powieści Sixty Seconds.

Wybrała Edyta Długosz-Mazur 

Dodaj komentarz